آینده سوید!

آنکه تصمیم می‌گیرد وارد یک گروه خلافکار بشود می‌داند کارهای خلافی که در آن گروه صورت می‌گیرد از کمترین تا بدترین که قتل باشد را باید انجام بدهد.

اینکه سوید پس از حدود ۲۰۰ سال پرهیز از جنگ و دفاع از صلح اکنون تصمیم گرفته وارد یک اتحاد نظامی بشود که سال‌ها سابقه ننگین جنگ و آدمکشی دارد با آگاهی از همین نکته است که باید آدم بکشد و هر جنایتی را نسبت به مردمان خودش و دیگران انجام بدهد.

هیچ تهدید نظامی سوید را شامل نمی‌شد اما در شرایط شروع جنگ اکراین که عاقبت آن معلوم نبود و نیست سوید خود را وسط معرکه انداخته است.

این دیوانگی محض است که وقتی دو گروه دارند همدیگر را می‌کشند شخصی که کاری با او ندارند به طرفداری از یکی وارد معرکه بشود. در اینصورت باید منتظر هر ضربه مرگبار باشد.

چرا نباید سوید به جای ورود به جنگ نیرویش را برای صلح به کار می‌برد؟

دلیلش نباید سخت باشد. سرمایه‌داران حاکم بر این کشور چنین می‌خواهند و‌ مردم‌ عادی هیچ کاره اند؛ فقط هر چهار سال بدون هیچ دانشی از پشت پرده قدرت ساده لوحانه پای صندوق رای می‌روند و به کارهای سرمایه‌داران رسمیت می‌دهند.

من در این سی و سه سال در سوید حتی یکبار رای ندادم.

هرچند سوید به واسطه مخالفت ترکیه هنوز به ناتو نپیوسته ولی اسلحه می‌فرستد و تمام مانورها و تمرینات اساسی نیروهای ناتو در این کشور از چند سال پیش در جریان بوده و هست.

شرایط غرب آنچنان با سرعت به طرف سختگیری های غیر قابل تصور پیش می‌رود که اگر هرکسی راه چاره‌ای دارد باید هرچه زودتر این کشور را ترک بکند.

تنها شانس سویدی ها و در کل ساکنین غرب آنست که شرق با سرعت بیشتری به جلو برود تا فرصت نابودی کامل انسانیت در غرب از اینها گرفته بشود.

۳۰ مای ۲۰۲۳

۹ خرداد ۱۴۰۲

اپسالا – سوید

م. حسن بایگان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

USAIran