رابطه سودان با آمریکا در گرو شناسائی اسرائیل

پنچ شنبه ۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ سایت پارسی رادیو بی بی سی ترجمه پارسی مطلبی به قلم “آلکس دووال” تحلیلگر مسائل سودان را منتشر کرد. خلاصه مطلب چنین است:

حدود ۳۰ سال پیش حکومت اسلامگرای سودان با آمریکا مشکل پیدا کرد و در لیست تحریم آن کشور قرار گرفت. علیرغم همکاری سازمان‌های امنیتی سودان با آمریکا و سپس سرنگونی “عمر البشیر” و عدم همکاری با سازمان‌های اسلام‌گرا، آمریکا حاضر نشد سودان را از لیست تحریم خارج کند و اقتصاد سودان به تلاشی کشیده شد. اکنون آمریکا (دولت ترامپ) حذف تحریم‌ها را در گرو شناسائی اسرائیل گذاشته است. امری که در سودان موافقان و مخالفانی دارد.

نکته جالب مخالفت نه چندان مخفی نویسنده با این سیاست است و در نهایت چکیده صحبت چنین است:

“موضع منطقی موضع آقای حمدوک است:

حذف از فهرست حامیان تروریسم و به رسمیت شناختن اسرائیل، دو موضوع جداگانه است.”

نقل قول از متن مقاله بی بی سی می باشد.

آقای حمدوک نخست وزیر سودان است.

همین پاراگراف کوتاه (البته در متن مقاله توضیحات بسیار بیشتری آمده است) نشانگر یک اختلاف بزرگ میان اروپا با امریکا=اسرائیل است.

تا چندی پیش هیچ گزارشگری/تحلیل گری جرات نمی‌کرد چنین موضع‌گیری‌ای بکند و اگر می‌کرد چاپ نمی‌شد و حتی کارش را از دست می‌داد. اما اکنون این مقاله و تحلیل‌هایش و این جمله، به صراحت می‌گوید که نباید از سلاح تحریم برای رابطه با اسرائیل استفاده کرد.

انتشار این مقاله بی بی سی یعنی رو در رویی اروپا مخصوصا انگلیس با آمریکا=اسرائیل.

هرچند نخست وزیر انگلیس گرایش زیادی به آمریکا نشان داد ولی انتشار چنین مقاله‌ای بیانگر بسیاری نکات از جمله اختلافات و جابجائی‌ها در قدرت در انگلیس می‌باشد.

آنچه مسلم است حتما امارات و بحرین دو‌کشور کوچک که پول‌هایشان در بانک‌های یهودیان در امریکاست (که به نوعی در گرو آنهاست) بطور قطع تهدید به تحریم و از دست دادن پول‌هایشان شده‌اند. پس برای نجات پول‌هایشان مجبور به شناسایی اسرئیل گردیدند و…

    بنابراین برای شناخت موقعیت ایران باید موقعیت جهان مخصوصا وضعیت امریکا و اسراییل را شناخت.

همین دیروز در فیس بوک نوشتم:

“ترامپ تمام نیروی خود و آمریکا را صرف شناسایی اسرائیل کرده است و برای این کار آمریکا را فدا کرد.”

اما آیا پس از اینکه آمریکا قدرت کنونی اش را از دست داد، اسرائیل می‌تواند باقی بماند؟

آیا با توجه به اینکه آمریکا در حال سقوط از مرحله سوپر قدرتی است، می‌خواهند پیش از آن اسرائیل را به کشورهای مخالف بقولانند تا به نوعی بقای آن تضمین بشود؟

   ترامپ و دستگاهش مسیحیان اونجلیس هستند که بر مبنای عهد جدید خود را سگ‌های کثیفی می‌دانند که باید ته مانده‌های یهودیان را بخورند .

آنگاه که ترامپ با انجیل جلوی کلیسیا ‌آمد؛ مقصودش از اینکار اعلام همین سگ بودن، بود.

بله درست خواندید در انجیل دقیقا غیر یهودیان را سگ نامیده است. مدارک در سایتم هست و پاسخ رسمی کلیسای سوید را هم دارم که بزودی منتشر می‌کنم.

اما، اینکه بعضی ساده انگارانه فکر می‌کنند فقط کافیست به آمریکا گفته بشود بیایید آشتی کنیم و‌ همه چیز حل می‌شود، نشان از عدم دانش سیاسی و شناخت جهان دارد. اکثریت قاطع چنین افرادی حتی اندک آگاهی از تاریخ ایران و روابط استعماری ندارند تا چه رسد به اینکه مسایل سیاسی، اقتصادی و… جهان را از چند دهه پیش تا کنون پیگیری کرده باشند.

البته دسته دیگری هم آگاهانه یا ناآگاهانه تنها برای منافع شخصی حرف‌هایی می‌زنند.

   درگیری با استعمارگران برای استقلال یک قسمت از مشکلات کشورهای جهان و از جمله ایران است. و مشکلات داخلی کشورها و در خصوص ایران  با رهبری مذهبی و فساد داخلی حکومتیان، یک موضوع دیگری است.

   برکنار کردن رژیم فاسد مذهبی حتما مترادف با این نیست که غرب با سابقه چند صد ساله استعمارگری دایه مهربانی است و همه کارها را و مشکلات را بطور مساوی و انسانی حل می‌کند. اگر چنین بود ثروتمند نمی‌شد. تمام ثروت و قدرت غرب از استعمار و استثمار (سرقت) سایر مردمان و جنایت در حق آنها و انسانیت است.

   باید دانست که تفکرات حاکم بر دول غرب کاملا مذهبی و دقیقا مسیحی صهیونیستی است و برمبنای نوشته انجیل پذیرفته‌اند که فقط یهودیان انسان هستند و بقیه یعنی حتی روسای جمهوری امریکا، نخست وزیران و روسای جمهوری اروپا و جهان و شاهان و کلیسیاها حتی پاپ و… و همه ادیان و مردمان جهان و البته همچنین شما که این نوشته را می‌خوانید انسان نیستید بلکه سگ هستند/هستید که باید ته مانده یهودیان را بخورید.

این چنین تفکری که بدترین نوع نژادپرستی و البته پایه پست‌ترین نژادپرستی‌ها در جهان است، به هیچ وجه پای قراردادی مساوی و انسانی نمی‌رود و فقط یک رابطه میان سگ کثیف و نجس با صاحب سگ را می پذیرد.

برای رسیدن به انسانیت باید تمامی ادیان را کنار گذاشت.

حسن بایگان

۱۵ اکتبر ۲۰۲۰ برابر با ۲۴ مهرماه ۱۳۹۹

اپسالا – سوید

USAIran