سلاح جدید در منطقه بسیار قوی‌تر از سلاح اتمی است! بازی قدرت در اختیار کشورهای منطقه است!

با اتحاد کشورهای منطقه مخصوصا با پشتیبانی چین، اکنون آنها متحدانه قوی‌ترین سلاح را در اختیار دارند.

سلاح انرژی (نفت و گاز) قوی‌ترین و موثرترین سلاح‌ها بر علیه غرب است!

اگر تا پیش از توافقات اخیر و نزدیکی کشورهای منطقه، عربستان و سایر شیخ نشین‌ها از بیم‌ قدرت نظامی و مالی آمریکا جرات اعتراض نداشتند، حالا آن ابهت فرو ریخته است.

اکنون دیگر لازم نیست شیوخ از بیم از دست دادن پول‌هایشان که در بانک‌های آمریکا است، تسلیم این کشور و صهیونیست‌ها بشوند زیرا:

کشورهای نفت خیز منطقه می‌توانند تحریم نفتی غرب را به عنوان آلترناتیو یا سلاحی بسیار کارآمد به کار بگیرند و تقاضای تمام ثروت‌اشان را به صورت طلا بکنند.

ایجاد بانک اسلامی!

چند سال پیش رابطه ایران با شیخ‌نشین‌ها بسیار خوب بود و تا مرحله ایجاد بانک اسلامی پیش رفتند. این زنگ خطری جدی برای غرب و مخصوصا آمریکا بود. در نتیجه رابطه آنها را کاملا بهم ریختند و حدود دو دهه جنگ را بر آنها تحمیل کردند تا اینکه در همین یک‌ماهه اخیر با اهتمام چین ورق کاملا برگشت.

حالا این کشورها می‌توانند دوباره بانک اسلامی را ایجاد بکنند و برای این کار شیوخ می‌توانند درخواست بکنند تا پول‌هایشان از آمریکا به صورت طلا به این بانک منتقل بشود. اگر آمریکا قبول نکرد از سلاح تحریم نفت و گاز استفاده بکنند.

ایجاد بانک‌های بزرگ مختلف لازم است و نباید منتظر بود تا چین به تنهایی این کار را بکند.

توضیح:

هرجا اینچنین صحبت‌ها از آمریکا می‌شود مقصود سرمایه‌داران حاکم بر جان و مال مردمان این کشور است که در عمل نیز هیچ ارزشی برای این مردم قائل نیستند.

نکته:

حتی چین نیز می‌تواند با حمایت کشورهای منطقه جلوی سیاست‌های مزورانه آمریکا برای بالا کشیدن چند هزار میلیارد دلار طلب‌اش از آمریکا را بگیرد که در این راه روسیه را هم پشتیبان دارد. چین نیز می‌تواند تقاضای طلا بکند.

اکنون چین با آشتی دادن ایران و شیوخ یک‌ قدرت واقعی بسیار بزرگ و قوی (استفاده از سلاح انرژی) در برابر آمریکا، غرب و در اساس حاکمان آنها گذاشت.

تحریم نفتی اینبار با تحریم نفتی چند دهه پیش تفاوت بسیار دارد. آن زمان ایران حمایت نکرد ولی اکنون ایران تحریم است، ونزویلا و روسیه هم تحریم هستند. پس در مجموع؛ غرب کاملا تحریم می‌شود.

تحریم نفت و گاز غرب از طرف این کشورها، زودتر از آنچه تصور بشود آمریکا و غرب را به زمین خواهد زد و البته باعث می‌گردد تضادهای میان آنها مخصوصا اروپا با آمریکا به مرحله جدی و عملی برسد.

آیا غرب می‌تواند در برابر تحریم نفتی از نیروی نظامی استفاده بکند؟

پاسخ کوتاه و قاطع این است؛ خیر ابدا.

زیرا:

۱- کشورهای منطقه و مخصوصا ایران سلاح‌های نسبتاً خوبی دارند که همدیگر را تکمیل می‌کنند.

۲- منطقه وسیع است. یعنی صحنه جنگ گسترده است که از توان آمریکا و حتی ناتو‌ خارج است.

۳- آمریکا نیروی کافی برای یک حمله تعیین کننده ندارد و تدارکات آن بسیار طولانی خواهد بود. سوای اینکه جایی برای استقرار اینهمه نیرو‌ ندارد. و البته باید نیروهایش خارج از محدوده سرزمینی این کشورها باشد.

۴- حمایت چین و روسیه (که خود او نیز جزو تحریم کنندگان نفتی غرب خواهد بود) اجازه عملیات نظامی را نمی‌دهد.

۵- اسرائیل مانند گروگان در دست این کشورهاست که صد در صد مورد حمله از اطراف حتی از دریا قرار خواهد گرفت.

۶- شاید تنها راه نظامی برای آمریکا تهدید به سلاح اتمی باشد. اما چون روسیه نیز جزو این دسته است و چین نیز، پس در عمل این تهدید قابل اجرا نیست.

آیا آمریکا می‌تواند از سلاح دلار استفاده بکند؟

اتفاقا بیشتر جنگ‌‌ بر سر این آخرین سلاح آمریکا است که از زمان ترامپ استفاده از آن شروع شد و اکنون شکست آن بر همه جهانیان مشخص شده است.

تمام این امکانات به‌واسطه همکاری و همبستگی میان همسایگان ممکن شده است.

از سال‌ها پیش بارها و بارها نوشتم:

همسایگان باید با هم صلح بکنند تا مورد سوءاستفاده دیگران قرار نگیرند.

نکته:

این مطلب به‌واسطه تصمیم امروز اوپک پلاس به رهبری عربستان برای کم کردن تولید نفت که مشکلاتی برای غرب ایجاد کرد، نوشته شد. این تصمیم اوپک پلاس ادامه زنجیروار تصمیماتی است که به سرعت آمریکا را با بحران مالی از زوایای گوناگون روبرو کرده است و در نتیجه زمزمه‌های پایان دلار با سرعت زیاد را بالا برده است.

رابطه تحریم انرژی با تجزیه آمریکا:

سر و صدای تجزیه آمریکا مدتی است به گوش می‌رسد و احتمالا جدی می‌باشد؛ زیرا سقوط آمریکا به نظر ممکن می‌رسد‌.

انگلیس (فراماسونری انگلیس که وابسته به دربار است) بخش ثروتمند آمریکا را می‌خواهد تا شاید دوباره امپراطوری گذشته را زنده بکند‌.

از طرفی برنامه‌های شرق و گسترش قدرتش و مواردی که در بالا اشاره شد، اگر به اجرا گذاشته بشوند؛ آنگاه شاید احتمال تجزیه آمریکا (حتی بیشتر از دو کشور) قوی‌تر بلکه زودتر بشود؛ زیرا شاید بتوانند از زیر بار بدهی‌ها فرار بکنند و هر کدام بدهی را به گردن آن دیگری بیندازد.

اگر چنین است شرق و همه کشورهای جهان باید پیش از تجزیه آمریکا طلب خود را بخواهند.

نکته آنجاست که ثروتمندان بزرگ صهیونیست که اسرائیل را به عنوان پایگاهی برای مخفی کردن اطلاعات سری و همچنین برنامه‌ریزی‌های مختلف مخفی و به دور از دسترس هر کشوری ایجاد کردند، از چندی پیش متوجه امکان از دست دادن اسراییل شده بودند و در نتیجه می‌خواستند اکراین را به اسرائیل دیگری تبدیل بکنند که روسیه برنامه آنها را به هم زد.

اکنون با توجه به امکان تجزیه آمریکا، یهودیان صهیونیست بسیار ثروتمند که در صدر اختلافات درونی قدرت در این کشور قرار دارند؛ تجزیه آمریکا به چند کشور را خواستار هستند تا هرکدام سهم و کشور خود را داشته باشند.

مردمان آمریکا بی قدرت‌ترین مردمان جهان هستند که در این بازی بزرگ هیچ‌ نقش جدی ندارند. زیرا این قدرت‌های بزرگ هیچ جایی برای آنها (تشکیل احزاب سیاسی قدرتمند و…) باقی نگذاشته‌اند.

پس شاید لازم باشد کشورهای شرق به این مردم پیش از تجزیه شدن کمک کنند تا شاید آنها بتوانند در کشورهای آینده نقشی داشته باشند.

جهان گرفتار بدترین بی عدالتی و بردگی طول تاریخ شده است. تعدادی ثروتمند بسیار بزرگ در غرب با ریختن خون میلیون‌ها نفر در همین چند دهه اخیر و آواره و فقیر کردن صدها میلیون انسان، با فریادهای دروغین حقوق بشر، دمکراسی، آزادی و … برجهان حکومت می‌کنند.

من همواره تمام نیرویم برای از بین بردن عوامل اصلی بزرگترین خطرات و مسایل و مشکلات بوده و هست و انتظار دارم پیروان عقیدتی من نیز متوجه باشند که در هر شرایطی کدام عامل بدترین است و بیشترین نیرو را صرف کنار زدن آن بکنند.

۳ آپریل ۲۰۲۳

۱۴ فروردین ۱۴۰۲

اپسالا – سوید

م. حسن بایگان

USAIran