اعلام تسلا برای فروش با بیت کوئین، شروع رسمی پایان سلطه دلار و ابر قدرتی آمریکا است!

بازی کرونا رو به پایان است!

پیشتر بارها نوشتم که هرچند بیماری کرونا هست اما: “آش شور است ولی نه به این شوری”. این بیماری را بهانه کردند تا اتفاقات اساسی پشت پرده مخفی بماند.

داستان پایان ابرقدرتی امریکا و پایان سلطه دلار بود.

حالا به آنجا رسید که “ایلان ماسک” شروع معاملات با ارز دیجیتال یا بواقع پایان معاملات با دلار حتی در خود امریکا را رسما اعلام کرد. البته این کاری نبود که از عهده یک تن برآید بلکه مجموعه‌ای از سرمایه‌داران بین‌المللی آمریکا و جهان و کشورهای مانند چین، روسیه، ایران و… پشت آن هستند وگرنه او را سربه نیست می‌کردند.

این شروع رسمی پایان دلار و آمدن ارز/ارزهائی دیگر و پایان ابرقدرتی آمریکا است.

برمبنای ایلان ماسک بزودی در خارج آمریکا نیز معاملات با ارز دیجیتال صورت خواهد گرفت و باید منتظر بود که بزودی چند ثروتمند بزرگ دیگر نیز همین اعلام را بکنند آنگاه تحریم‌ها و تهدیدات اقتصادی آمریکا که برپایه قدرت دلار است ارزشی نخواهد داشت.

اکنون بدون اینکه رسما اعلام بشود آمریکا ورشکسته شده، او را از قدرت مطلق بر جهان کنار گذاشتند اما بدهی‌هایش به کشورهای دیگر مخصوصا چین باقی می‌ماند. زیرا آمریکا از چند سال پیش ورشکسته شده بود لیکن اگر چنین اعلامی می‌شد طلب کشورها از آمریکا برباد می‌رفت مخصوصا چین با این اعلام مشکل داشت و دارد زیرا چند هزار میلیارد دلار از آمریکا طلب دارد.

و حالا این سرمایه داران حاکم بر آمریکا که از برکت این کشور ثروتمند شدند زیر پایش را خالی کرده و کشور/مردم را با بدهی‌هایش تنها رها کرده و تمرکز نیروی خود را بر چین گذاشته‌اند. هرچند چین نیز پایان خط نخواهد بود.

پیشتر در مطلبی اشاره کردم که یهودیان صهیونیست ابدا اعتقادی واقعی به این دین و شهروندی کشوری (امریکا، اروپا…) ندارند آنها خدا و وطن‌اشان پول است و هر زمان آنرا هرکجا بیابند به راحتی کشور محل اقامت خود را تغییر می‌‌دهند. اکنون آن حرف صحت خود را نشان داد. یهودیان صهیونیست بسیار ثروتمند از مدتی پیش متوجه سقوط آمریکا و رشد چین و… شدند و بسیاری از آنها کارخانه‌ها و ثروت خود و حتی محل اقامت‌شان را به چین بردند.

ولی سقوط آمریکا به معنی آن نیست که شبیه کشورهای عقب مانده یا درحال توسعه بشود زیرا هنوز ثروت زیادی دارد که می‌تواند برای اینها مورد استفاده قرار بگیرد پس یک پایشان را نیز در امریکا نگه می‌دارند.

نقش ایران در جابجائی قدرت در جهان

در این جابجایی قدرت، ایران نقشی اساسی داشت. پیشتر نوشتم که ایران می‌تواند باعث سرنگونی قدرت مطلقه آمریکا بشود و برای مثال سرنگونی شاهنشاهی ایران توسط نیروی کوچک مقدونی را مثال آوردم؛ هرچند قید کردم در این مورد ایران خودش نمی‌تواند سرکرده عالم و جانشین آمریکا بشود.

شکست دادن طرح‌های نظامی آمریکا توسط ایران در منطقه (مخصوصا در عراق و سوریه که با حمایت اسرائل، عربستان، ترکیه و… و شرکت مستقیم نیروی نظامی ساخته شده بنام داعش بعنوان آلترناتیو جایگزین)، معادلات قدرت نظامی در جهان را بهم ریخت. همچنین پایان قدر قدرتی نظامی آمریکا را نشان داد.

امریکا که دیگر توان ادامه جنگ‌های فرسایشی را نداشت با تغییر تاکتیک و آوردن ترامپ سعی کرد قدرت مالی و دلار را بکار بیندازد.

آمریکا/ترامپ با خروج از برجام و طرح فشار حداکثری بر ایران، بر همه کشورهای جهان فشار آورد تا با ایران رابطه اقتصادی نداشته باشند. این عمل همه را هشیار کرد که گرفتار نوع بسیار نوینی از استعمار و استثمار شده‌اند و باید راه چاره‌ای بیابند.

تا زمانیکه آمریکا مشغول جنگ‌های گرم نظامی بود اروپا و بعضی دیگر متحد او بودند زیرا از این جنگ‌ها بهر‌مند می‌شدند. اما آنگاه که ترامپ با سیاست جنگ اقتصادی پیش آمد و مخصوصا رفتار تحقیر آمیز نسبت به هم پیمانانش، آنگاه اروپا و سایرین نیز بر او پشت کردند تنها جناح ناتان یاهو در اسرائل و بعضی کشورهای اندک مانند عربستان همراه او شدند که نتیجه‌ای نگرفتند و همگان شاهد ایزوله شدن آمریکا در میان کشورها و سازمانهای بین‌المللی  بودند.

از طرفی فراماسیونری که رهبری آن بیشتر با شاهان اروپا بود و هست خواستار بازپس گرفتن قدرت از یهودیان صهیونیست و بازگشت به قدرت پیشین (جهانی) بودند/هستند.

نباید نادیده گرفت که هرچند در اروپا فراماسیونری ظاهرا سکوت کرده بود اما مترصد موقعیت بود. نکته جالب اینکه آفریقای جنوبی تنها کشوری در جهان استکه فراماسیونری در آنجا علنا با صهیونیست ها و صهیونیسم درگیر می‌باشد.

حال داستان جنگ های نظامی به پایان رسیده زیرا قدرت کشورها در آن حدی است که بتوانند در برابر ضربات امریکا به او ضربه بزنند و البته این شامل روسیه و چین و اسرائل و همه کشورها می‌شود.

اکنون با اعلام “ایلان ماسک” و بزودی پیوستن تعداد بسیار زیادی از سرمایه‌داران و شرکتها به ارزهای دیجیتال، جهان دچار تحولاتی بسیار بزرگ خواهد شد و امکان ارائه ارز دیجیتال با پشتوانه که چین قدم‌هائی برای آن برداشته وجود دارد. حتی ممکن است امثال ایلان ماسک و کسانیکه حاکم بر فضای مجازی هستند نیز دست به ایجاد چنین سیستمی بزنند و جهان دارای چند ارز دیجیتال معتبر با پشتوانه بشود. آنگاه باید دلارهای کاغذی آمریکا …. و تکلیف آمریکا با این مشکل چه خواهد بود؟

این تحولات باید در سکوت محض پیش می‌رفت و برای اینکار از بیماری کرونا غولی ساختند که باید تمام افکار و اخبار و… منحرف شده و فقط به آن می‌پرداخت.

از چند ماه پیش و مخصوصا با کنار زدن ترامپ که خواهان باقی ماندن آمریکا در قدرت جهانی بود و فریاد می‌زد می‌خواهد قدرت آمریکا را باز گرداند و دقیقا اشاره‌اش به همین مسائل بود، نوای یافتن واکسن نواخته شد و زمانیکه تکلیف آنها  با هم (جابجائی قدرت در جهان) روشن شد واکسیناسیون کردن مردمان یعنی پایان داستان/بازی شروع شد؛ تا اکنون که اعلام استفاده از ارز دیجیتال یعنی کنار گذاشتن دلار رسما شروع شد و باید به سرعت تغییرات در نظر گرفته شده صورت بگیرد.

ایران در این بازی جابجائی قدرت در جهان از همان ابتدا نقش داشت و بی دلیل نبود که از اولین کشورهائیکه اعلام شد در آن کرون پیدا شده و با اعلام تعداد زیاد مرگ‌ها ترس برجهانیان انداختند نقش خود را خوب بازی کرد.

سکوت ایران در خصوص تحریکات نظامی اسرائل (جناح ناتان یاهو همدست ترامپ) بی دلیل نبود وگرنه می‌توانست سلاح‌هائی را در اختیار سوریه و حزب‌الله قرار بدهد که هواپیماهای متجاوز اسرائلی را سرنگون بکنند کاری که در یمن کرد و همین یکی دو روز اخیر حوثی‌ها هواپیماهای پیشرفته بدون سرنشین آمریکائی را سرنگون کردند. سکوت ایران بدلیل فشار روسیه نبود بلکه در یک همکاری و همآهنگی بود.

عملکرد ایران در این موارد و مقابل دولت آمریکا، مورد حمایت روسیه و چین بوده و هست و  با هم اتحادی را ایجاد کرده‌اند و با بعضی سرمایه‌داران/قدرتهای بین‌المللی از هر دین و مرامی مخصوصا یهودیان و فراماسیونری کنار آمده‌اند.

شکاف در میان سرمایه‌داران یهودی و در میان یهودیان درون اسرائل ایجاد شده و عدم توافق برای ایجاد دولت نیز ناشی از همین شکاف عمیق است و دلیل آن نیز همین تغییر قدرت و جابجائی ثروت است. در نتیجه ناتان یاهو بدنبال دشمن تراشی و ایجاد ترس در مردم بود ولی سکوت ایران و عدم ورود به جنگ با اسرائل طرح‌های جناح ناتان یاهو/ ترامپ را بهم ریخت.

مطابق قانون نانوشته، زمانیکه آبها از آسیاب افتاد آنگاه آرام آرام این مسائل پشت پرده اعلام خواهد شد.

۲۴ مارس ۲۰۲۱ برابر با ۳ فروردین ۱۴۰۰

حسن بایگان

hassan@baygan.org

www.baygan.org

USAIran